DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3520331,71%
İstanbul
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Aralık 14, 2021 12:58
0

BEĞENDİM

DİLEK HEDİYE KARAYILAN; “HAYATTA NE OLURSA OLSUN VAZGEÇMEYİN VE NE İŞ YAPIYORSANIZ YAPIN ÇOK SEVEREK YAPIN.” 

 

MÜZİK VE HAREKET EĞİTİMİ ÜZERİNE

Yaparak yaşayarak öğrenme metodu ve evrensel müziği birleştirerek insanın doğasında var olan ritim duygusunu fark ettirip geliştirmeyi, yaratıcı güçlerini kendilerine güven duyarak kullanmayı hedefleyen bir müzik eğitimi veriyoruz. Eğitim sistemimiz pedagojik prensipler üzerine kurulmuş olup, çocukların yeteneklerini keşfederek onlara bilgiyi sıralı bir şekilde vermeyi hedefler. Bu sistem; tüm çocukların yaratıcı ve neşeli bir ortamda kendi müziksel gelişmelerini ortaya çıkarmaya yardımcı olur. Çocuklar deneyerek, keşfederek ve ortamın gerektirdiği şeyleri kendiliğinden yaparak öğrenirler. Bu yöntem, şarkı ve tekerleme söyleme, el çırpma, dans etme ve ellerinde bulunan herhangi bir nesneyle ritim tutma gibi çocuklarda içgüdüsel olarak bulunan aktivitelere dayanır.

Dans ve müzik insanın bedensel, ruhsal ve zihinsel gücünün elementer biçimde dışa vurumudur. Dil, dans ve müzik çocuğun birbirinden ayırmadığı hareket alanıdır. Sistemde müziğin ve hareketin bir arada olması, içerisinde örüntünün olması çocukların hayal gücünü geliştirmeye katkı sağlamaktadır. Kaldı ki müziğin dil, zekâ gelişimi ve sosyalleşmedeki etkisi dünyanın her yerinde bilim adamları tarafından da kabul edilmektedir.

Yaparak yaşayarak öğrenme metodunda ilk hedef; mutlu çocuk yetiştirmektir. Öğrenme sürecini keyifli, sosyalleşerek, müzik ve hareketi bir arada kullanarak, beyin ve dil gelişimlerine katkı sağlayarak tamamlamak eğitimimizin genel hedefleri arasındadır.

Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunuyum. Yeditepe Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri’nde Pedegojik Formasyon üzerine Tezsiz Yüksek Lisans yaptım. Uzun yıllardır öğretmenlik yapıyor ve çok sevdiğim işimi daha iyi yapabilmek adına birçok eğitim almaya devam ediyorum. Keman / Piyano / Müzik / Masal / Orff / Drama / Bebek Oyun ve Müziği Eğitmeniyim. Oyun / Müzik / Masal Terapistliği, Montessori, Masal Yazarlığı, Tiyatro eğitimim ve aynı zamanda Business Channel Türk Tv’de Dilek Öğretmen ile Oya’lı Masallar isminde pedegojik bir programım var ve de önümüzdeki dönem çıkacak olan çocuk kitaplarım. Hayat mottolarımdan biri “Güzel iz bırakmak.” Hayatıma giren her enerjinin beni dönüştürmek, daha iyiye dönüştürmek için bir araç olduğunu düşünüyor ve güzel izler bırakmak, sevgiyle çoğalmak için elimden geleni yapıyorum.

SAYGILARIMLA EĞİTİM DANIŞMANI DİLEK HEDİYE KARAYILAN

 

İNSTAGRAM:

@dilekhediye/oyalimasallar

 

FACEBOOK:

Dilek Hediye Karayılan

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.