DOLAR 32,5851 % -0.65
EURO 34,9955 % -0.73
GRAM ALTIN 2.440,87 % -0,18
ÇEYREK A. 3.990,82 % -0,18
BITCOIN 64.510,00 -3.385
ÜYE PANELİ

C-VİTAMİNİNİN CİLDİMİZE NE TÜR ETKİLERİ VARDIR

Son Güncelleme :

13 Aralık 2021 - 11:12

/ 257 views kez okundu.
C-VİTAMİNİNİN CİLDİMİZE NE TÜR ETKİLERİ VARDIR

 

SEYHAN SOYLU:     

      Efendim herkese selamlar olsun. Tabi ki böyle ben müteşebbis içerisinde tercihlerim oluyor hanımlar. Hanımlarda desteklemek, hanımlarla sohbet etmek hele konu güzellik olunca bayılıyoruz dedikodu yapmaya. Bu mükemmel ürün skaları olan yani ne kadar süslü, ne kadar çok biliyor musunuz şurada görmüş olduğunuz ürünler yani çeyreği çok iyi bir markayı bu gün ağırlıyorum. O iyi markanın Türkiye distribütörü Mariya ağırlıyorum. Mariya 25 yaşında genç bir müteşebbis hikayeyi istersiniz ondan dinleyelim. Öncellikle çok güzel bir kızsın, bayıldım sana bir de çok zekisin, çok ta hanımsın ne kadar da su gibisin. Güzellik ürünün satan kişilerin güzel olmasının gerektiğine inanıyorum ben. Yani hatun iyicene turşu olmuş anlatıyor da anlatıyor, ya diyorum ki yarasa sana yarayacak yani bide güzellik olunca, insanlar güzel insanlar dan güzellikle ilgili bilgi almak istiyor. Hem de bilgi haznende çok çok iyi bu hikaye nasıl başladı Mariya.

MARİYA YAY:

Aslında her şey bu nefret ettiğimiz dönemde başladı bu pandemi dönemin de. Pandemi döneminden önce ben böyle bakımlı, kendine dikkat eden bu kadar güzel bir kız değildim aslında.

SEYHAN SOYLU:     

Yok yok benim için öyle yani temel güzel ya gözlerin filan müthiş güzel. Şeyler gibi oldu körler sağırlar gibi oldu ama öyle bir kız değil şimdi göreceksiniz.

MARİYA YAY:

Pandemi’ den önce ben biraz bakımsız bir insandım. Düzenim yok tu, bir ürünü alıyım da her gün kulanayım düzenli olarak ya da dışarı çıktığımda özen göstereyim kendime öyle alışkanlıklarım yoktu. DJ’ lik yapıyordum, dans yapıyordum biraz varoş bir tarzım vardı.

SEYHAN SOYLU:     

Yok bana göre marjinaldi.

MARİYA YAY:

Marjinaldi ama çok marjinaldi. Pandemi de eve kapanınca şu TikTok çıktı, Instagram’ da sürekli takılıyorum bakıyorum kızlar çok güzel. Dedim ki hiç birimizin bir eksiği yok biz kadınların çok güzel olması lazım. Kendimizi iyi hissetmemiz için mesela tırnak yaptırmak, kirpik yaptırmak, makyaj yapmak en azından insanı öz güvenini artıran bir şey. Pandemi döneminde ben ürünleri ithal ettim. İthal ettiğim gibi makyaj yapmayı öğrendim, cilt bakımını yapmayı öğrendim. Bütün başka ne varsa hepsini çöpe attım. Her yeri Eveline doldurdum ve o zamandan beri kullandığım tek marka bu oldu.

SEYHAN SOYLU:     

Ama ürün çok kaliteli bir ürün, hem sıkla çok, hem böyle seri seri yani kırk yaş üstü; elli yaş üstü, otuz yaş altı…

MARİYA YAY:

Liselilerden başlıyor aslında, liselilere özel de ürünümüz var. Atmış yaş üstü içinde ürünümüz var kesinlikle skalamız çok geniş.

SEYHAN SOYLU:     

Toplam kaç parça ürün Maria?

MARİYA YAY:

Bin Türkiye de şu an üçüz elli…

SEYHAN SOYLU:     

Bin ayrı ürün yani müthiş bir şey yok yok her şey var. Hayat sağlığı var zaten mesela şu ne?

MARİYA YAY:

O erkek ürünlerimiz için.

SEYHAN SOYLU:     

Şuraya baksana erkeklere after şeyi yapmışlar. Bebek gibi kokuyor, bu herif öpülmez mi? Öpülür. Peki bu tıraş losyonu erkeklere bir tane losyon mu? Erkekler de şunları kullanıyor mu?

MARİYA YAY:

Şimdi tabi ki üçüz elli üründen sadece 10 tane ürünümüz erkek ürünü oluyor.

SEYHAN SOYLU:     

Bu da erkeklerin çok tercih ettiği bir ürün saç dökülmeye yarar.

 

 

MARİYA YAY:

Bu kadınlara da giden erkekler de giden bir ürünümüz. Ama erkek müşteriler çok alıyor bu ürünü için de dulavratotu özü var. Saçın dökülmesini önlüyor ve saçı besliyor.

SEYHAN SOYLU:     

Dulavratotu erkekler için kullanılan ota bak harika. Peki bu ne yapıyor C vitamini serum?

MARİYA YAY:

C vitamini serum kırışıkları önlemek için gece kullanımı olan bir serum. Cildi besliyor, kırışıklıkları azaltıyor, bu aralar C vitamini çok tercih edilen bir serum, buz dolabın da saklanır. Özellikle kışın kullanılır, yazın çok tercih edilmez.

SEYHAN SOYLU:     

Yani mevsimsel bir şey?

MARİYA YAY:

Evet şimdi dönemi geliyor onun da.

SEYHAN SOYLU:     

Peki o kadar çok ki neyi soracağımı şaşırdım. Bir sürü konuklarım oldu ama hiç böyle ürün skalasının yoğun olduğunu görmedim. Şunun farların güzelliğine bakın çok güzel tasarlanmış, kutu için bile alınır.

MARİYA YAY:

Evet hiç içine bakmadan alan çok müşterilerimiz var.

SEYHAN SOYLU:     

Bide çok sağlam uyduruk bir şey değil. Bu ne pudra mı?

MARİYA YAY:

Bu profesyonel bir pudra, bunun çok çeşidi var buraya getirmedik.

SEYHAN SOYLU:     

Buna bayıldım bu benim favorim buraya koydum. Bu ürün ne işe yarıyor?

MARİYA YAY:

Aslında bunu tek başına anlatmak istemiyorum bunu diğer ürünlerle beraber anlatmak istiyorum. Bu ayak kremi…

SEYHAN SOYLU:     

Bu ne işe yarıyor?

MARİYA YAY:

Bunun hikayesini anlatayım bunun ismi mısır mucizesi seri olarak 4 adet ürünü var. Hikayesi de eski mısırdan geliyor. Eski mısır da ara ürünleri altın ve para niyetinde kullanılırmış. Çünkü çok sağlıklı oldukları için onlarla alışveriş yaparlarmış. Bu seriyi de sadece ara öğünlerini kullanarak geliştirmişler. O göğüs ve vücut yağı, bu ise dudak ballımı renksiz parlatıcı gibi. Bu ise ayak kremi bu ise çok amaçlı krem bu çatlakları gideriyor, kırık saç uçlarına iyi geliyor, kuru cilde her yere sürüle biliniyor.

SEYHAN SOYLU:     

Ne malı bu Mariya? Ne güzel bu ürünün kokusu bunların hepsi organik mi?

MARİYA YAY:

Polonya, bütün ürünlerimiz organik değil ama organik olan ürünlerimiz’ den bu takım. İçerisinde arı sütü, peoposition, bal mumu gibi içerikler var.

SEYHAN SOYLU:     

Şu ürüne bayıldım çok şık Mariya

MARİYA YAY:

Onun sırrı içerisinde ki üre yüzde 15 üre olduğu için böyle ev hanımları için en ciddi el problemleri olan, deterjan kullanan, çamaşır yıkayanlar, temizlik yapanlar, çatlakları olanlara iyi gelmektedir. Bu ürün ise hediye şekli şeklinde argan keratin saç bakımı içerisinde bir şampuan bide saç bakım kremi var.

SEYHAN SOYLU:     

Normal keratin saç bakım kremi değil mi? Kuzey Afrika ülkelerinde çok tur argan. Argan yağı masajda da çok iyi kullanılır.

MARİYA YAY:

Burada profesyonel saç yani kuaförler de tercih edilen bir şey.

 

SEYHAN SOYLU:   

Peki nereden esti senin gibi gencecik bir kızın yani bir anda böyle üç tane, beş tane ürün olsa derim ki işte kız çıkmış kendisi ınfluencer olacak kadar çok güzel bir kız böyle bir şey düşünüle bilinir. Ama bu kadar sorumluluk bin tane ürünün, üçüz elli tane ürünü buraya getirmek, bunları ithal etmek bunlar önemli şeyler senin gibi genç ve bu kadar güzel bir kızın epey mücadele ettin mi ne yaptın bunlarla ilgili?

MARİYA YAY:

Aslında bunun üç tane sebebi var. Bir pandemi de gelen ciddiyet, iki markaya olan sevgim, bu marka’ nın Türkiye’ de ki fırsatı aslında, üçüncüsü ise ticarete atılma isteğim üçü bir arada birleşince böyle bir şey oldu. Bu ise arganlı kirpik serumu kirpik uzamasına ve kirpiği beslemesine yardımcı oluyor. İki şekilde kullanılıyor. Maskara öncesi sürüldüğü zaman takma kirpik etkisi yapıyor. Yani önce bu serumu sürüyorsun da sonra üzerine maskara sürüyorsun ve kirpikler çok hacimli daha kıvrımlı duruyor. Sadece besleyici olarak kulana bilirsin gece yatmadan önce de kullanılabilir.

SEYHAN SOYLU:   

Bunları internetten mi satıyorsun Mariya?

MARİYA YAY:

Evet bunları trendyol da var şu anda, hepsiburada, en onbir bide kendi web sitemiz var eveline.com.tr

SEYHAN SOYLU:   

Eveline kaç yıldır var olan bir marka?

MARİYA YAY:

Eveline 1983’te kuruldu Polonya da ama biz şu an Türkiye de altı aydır varız.

SEYHAN SOYLU:   

Eveline biz aslında avon gibi duyduk altını kendin oluşturduğun bir feanchise sistemi değil mi?

 

 

 

MARİYA YAY:

Aslında şöyle eveline yetmiş ülkede satışını yapıyor şu anda bu daha çok zincir ürün oralarda ama biz Türkiye de farklı çalışma şekillerine açığız. Burada daha çok bayi’ lik sistemi ile çalışmaya odaklıyız şu anda

SEYHAN SOYLU:   

Bunlar ne pudra mı?

MARİYA YAY:

Bunlar trasparan pudra renk vermez, makyaj sonrasında makyaj sabitlemek, cilde koku vermek, matlaştırmak için kullanılır. Elinizdeki mesela muzlu bide şeftalili, pirinçli ve bambusu var. Makyajı çok kalıcı yapıyor, kesinlikle siliniyor makyaj ve çok güzel koku veriyor ve böyle pürüzsüzleştirmek, bütünleştiriyor aslında o katmanları.

SEYHAN SOYLU:   

Okula giden kızlarımız için, makyaja yeni başlayacak olanlar içinde skalamız var değil mi?

MARİYA YAY:

O ürün skalamız var ama şu an masada yok maalesef onlar şu şekilde aslında çok yanlış ürünler tafsiye ediliyor. Çok cilt yorucu, kullanılmaması gereken ürün içerikli ürünler tafsiye ediliyor. Özellikle Türkiye de böyle bir problemimiz var. Orada özellikle gençlere özel içerik üretilmiş, matlaştırıcı, siyah nokta giderici adım adım gidiyor 1,2,3,4 diye yüz yıkama tonik.

SEYHAN SOYLU:   

Bu ürün çok satılan ürünler arasından bir tanesi bu nedir Mariya?

MARİYA YAY:

O şekillendirici veya yakıcı krem diye geçiyor. Yağları yakmaya ve selülit’ leri gidermeye yardımcı oluyor. Onun çok farklı çeşitleri var bizde bunun bir sırrı var en önemli nokta düzenli ve her gün kullanmak gerekiyor. Sürüp bırakmamak gerekir ayrıyeten masaj yapılması gerekir, onu emesi lazım, yıkanmıyor kesinlikle kalıyor vücutta. Kesinlikle hayvanlar üzerinde denenmiyor ürünlerimiz.

 

 

SEYHAN SOYLU:   

Aslında herkes her ürünü kullanmamalı, bir yaşı olmalı değil mi Mariya?

MARİYA YAY:

Bu bilinci artırmak lazım, doğru bir şey değil. Gençlerin mesela boşu boşuna çildin florasını o anda bozuyorlar.

SEYHAN SOYLU:   

Peki Mariya ürünlerin fiyatları ne? Dünyaca ünlü bir marka pahalımı bunların fiyatları. Tanıtımı için özel bir şey yapıyor musunuz?

MARİYA YAY:

Eveline politikası uygun fiyatlı, kaliteli ürünler, fiyat olarak ta burada tüm ürünleri saymamamız mümkün değil ama orta segment olarak düşünün. Eveline maskaraları çok iyidir başarısıyla bilinir. Özellikle akma yapmaz ve de çok çeşitli fırçalarımız var. Bu ise en hacimli fırçalarımızdan bu maskaralar topaklama yapmıyor, akmıyor en iyi yanlarından bir tanesi sadece.

SEYHAN SOYLU:   

Peki tüm ürünler vegan mı? Altı ayda çok iyi yerlere gelmişsin.

MARİYA YAY:

Tümü değil bazıları vegan ürünlerimizin.

SEYHAN SOYLU:    

Bu ürünü merak ediyorum bunun özelliği ne?

MARİYA YAY:

Makyaj sabitleyici, içerisinde sim ve çok güzel bir kokusu var. Bu ürün ise ayak tırnağı için tırnak bakımı, mantarları, batıkları önleyen ayak tırnağı ojesi. Bu ürünümüz seri şeklinde  şok soğutucu etkisiyle şekillenmeye, yağ yakımını, selülit  gidermeye yardımcı olur. Bu sıvı şeklinde, sprey şeklinde bir de jeli var

SEYHAN SOYLU:   

Sıra en çok beğendiğime geldi bu ne işe yarıyor Mariya?

 

 

MARİYA YAY:

Bu çok şık ve bu bizim en lüks serimiz. İçerisinde gerçek altın, salyangoz havyar var içerisinde. Kırışıklık proplemleri artmaya başlayan şu yorgunluk semptom’ lar, dış etkenlerin verdiği zarar bu hava kirliliği de çildimizi çok etkiliyor sigara içmekte aynı şekilde etkiliyor. Bu rimel ise suya dayanıklı ve vazgeçilmezim bu ürün.

SEYHAN SOYLU:   

Pandemi zamanı daha önce neler yapıyordun? Baban ne iş yapıyor?

MARİYA YAY:

Daha öncesinde çok şey yaptım çok marjinal bir hayatım vardı. Kafam biraz karışıktı, ben biraz çok değişen bir insanım, hobilerim değişir. Babam balıkçılık yapıyor, aynı zamanda inşaat yapıyor. Teknelerde balıkçılık profosyonel balıkçılık yapıyor. Bodrumda yaşıyor aslında, balı8k tutma eğitimleri veriyor oda ticaretle uğraşıyor. Balık malzemeleri ithal ediyor yurt dışında. İstoç ta toptancısı var.

SEYHAN SOYLU:   

Balıkçılar iyi havyar mersin tarafında sanırım eskiden Azerbaycan, hazal’ dan falan gelirdi şimdi biz balıkçılıkta bu havyar konusunda bu mersin tarafında çok başarılıymışız. Peki annen ne iş yapar?

MARİYA YAY:

Annem şu an için ev hanımı kardeşim doğduktan sonra.

SEYHAN SOYLU:   

Nasıl ikna ettin babanı hiç destek almadın mı ondan?

MARİYA YAY:

Babamın da desteği büyük tabi ki, genel olarak ailem hayatta bana hep destek çıktı özellikle tecrübeleri.

SEYHAN SOYLU:   

Şöyle bir ürünü en az ellişer tane yüzer tane almışsındır bu da milyonlarca bir yatırım demek, bu kadar büyük yatırımla ilgili aile den mi destek aldın yoksa,

 

ben küçük küçük yaparak büyüterek bunu da getiriyim şunu da getireyim Polonya’ dan mı dedin.

MARİYA YAY:

Aslından hepsinden biraz harmanlayarak oldu. Tabi ki ailemin desteği oldu daha önce ben de sinema sektöründe çalıştım oradan birikimlerim oldu…

SEYHAN SOYLU:   

Senin de bir şey kalmamış ful asisin sen. Bodrumda mı yaşıyorsun?

MARİYA YAY:

Yok İstanbul dayım annem babam bodrumdalar ben mecidiye köyde yaşıyorum.

SEYHAN SOYLU:   

Peki bu mevcut olan yerle ilgili gendin de işte bunu acaba açıyım mı  bu sektörde ünlü isimler var onlar gibi mi olmak istiyorsun yoksa, onlara ürün satan biri mi olmak istiyorsun?

MARİYA YAY:

Aslın da hedefler sonsuz ama distribütör olduğumuz için aslında amaç daha geri planda kalmak amaç başkalarının bu ürünlerin star olmasını sağlayan siz olun, biz sizin deponuz olalım demek istiyorum aslında ben. Çünkü çok fazla ürün çeşidi var, bunu ithal etme işi var. Aslında olanaklar sınırsız biz de o hale gelebiliriz. Bu ürünler eczaneye de girecek, bu ürünlerin mağazaları da açılacak.

SEYHAN SOYLU:   

Peki pandemi de karar verdin  sunmuş olduğun ürünler süper perfect ürünler, ambalajı güzel, ürünün skalası bol, kalitesi güzel, kullanımı vegan filan ne ararsan yapmışsın. Eyer ben eveline sahibi olsaydım bunu da yapardım dediğin bir şey var mı içinde kaldığı?

MARİYA YAY:

Aslında ben etkinliği çok seviyorum. Bu marka büyük bir marka Türkiye de tanındıkça çok büyük projeler var aklım da etkinliklere vurmak istiyorum. Müşterilerin mutluluğu beni çok mutlu ediyor.

 

 

SEYHAN SOYLU:   

Hedefin ne burada eczane malı mı olmak lazım yoksa  bu paket nerede patlar zaten dünyaca ünlü bir ürün bu. Türkiye de nasıl patlar bu ürün

MARİYA YAY:

Bu ürün her yerde olması lazım dediğiniz gibi her yerin ürünü bu. Bu bir yere uyuyorsa bir diğeri başka bir yere uyuyor. Yani her müşteriye uyacak bir şey oluyor. Amaç Türkiye de tanınmak aslında. İstanbul da kalmak istemiyorum özellikle doğu ya açılmak istiyorum çünkü oraya çok güzel giden ürünlerimiz de var. Eveline çok güzel siparişler geliyor doğu bölgesinden orada ki olanakları artırmak istiyorum.

SEYHAN SOYLU:   

Komşularına satış yani katolok ticareti öyle bir şey istiyor musun?

MARİYA YAY:

Herkese yapmıyoruz ama yapan arkadaşlarımızdan var.

SEYHAN SOYLU:   

İyi ki geldin yolun çok açık olsun. Sen gerçekten çok başarılı olacaksın inanıyorum çünkü çok hırslı görüyorum seni ve kendini ön plana at. Efendim Mariyayı konuk ettim şeref verdin çok teşekkür ederim kendine çok iyi bak

MARİYA YAY:

Ben teşekkür ederim.

SEYHAN SOYLU:   

Görüşmek üzere efendim.  EVELİNE…

 

 

 

 

 

 

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.