DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3517942,00%
İstanbul
20°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

ÇİFTÇİLERE TARIM SİGORTASI SEMİNERİ YAPILDI

ÇİFTÇİLERE TARIM SİGORTASI SEMİNERİ YAPILDI

Mart 1, 2022 10:14
ÇİFTÇİLERE TARIM SİGORTASI SEMİNERİ YAPILDI
0

BEĞENDİM

ÇİFTÇİLERE TARIM SİGORTASI SEMİNERİ YAPILDI

Konya’da çiftçiler için tarım sigortası semineri yapılarak, konu hakkında uzman görüşleri paylaşıldı.

Tarım sigortası, oluşabilecek risklere karşı çiftçilerin emeğini ve kazancını garanti altına alan en önemli sigortalar arasında yer alıyor. Mahsul ekip biçmenin yanı sıra hayvancılık yapan çiftçileri de garanti kapsamına alan tarım sigortasının, sigorta paketinin içeriğine göre doğal afetler, mevsimsel olumsuzluklar, salgın hastalıklar, kaza durumları, zehirlenmeler, yangın, vahşi hayvan saldırısı gibi geniş kapsamlı teminatları bulunuyor.

Türkiye’nin en çok tarım yapılan bölgelerinden İç Anadolu Bölgesi’nde, çiftçilerin tarım sigortası konusunda bilinçlenmesi ve bilgilerini artırmaları amaçlı bir seminer düzenlendi. ÖzserNEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği Konya Sarayönü Şube Yetkilisi Recep Yüksel’in organize ettiği seminere bölge çiftçileri büyük ilgi gösterdi. Çiftçiler, konunun uzmanlarına tarım sigortası hakkında merak ettikleri tüm soruları sorma fırsatı elde ettiler.

Tarım sigortasının çiftçiler tarafından ihmal edilmemesi ve konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları gerektiğinin altını çizen ÖzserNEO Sigorta ve Reasürans Brokerliği Konya Sarayönü Şube Yetkilisi Recep Yüksel, “Öncelikle seminerimize katılım sağlayan çiftçilerimize çok teşekkür ediyorum. Bölgemiz Türkiye’de tarımın en yoğun yapıldığı yerlerin başında geliyor. Bu yüzden çiftçilerimizi tarım sigortası hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir vizyon yaratmayı hedefledik.

Global anlamda giderek artan iklim krizinin ülkemize yansımaları da kaçınılmaz oluyor. İklim kaynaklı olumsuzluklara karşı çiftçilerimizin emeklerini garantiye almaları için tarım sigortalarını ihmal etmemeleri gerekiyor. İklim krizinin yanı sıra mahsulde yaşanacak verimsel sorunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Tarım sigortası hayvancılık yapan çiftçilerimiz için de avantajlı teminatlar sunuyor. Büyükbaş-küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı, arıcılık, su ürünleri yetiştiriciliği de poliçe kapsamına göre garanti altına alınabiliyor.

Tüm bu sorunların yaşanmayacağının maalesef bir garantisi yok. Oluşabilecek olumsuz durumlara karşı mağdur olmamak için başımıza gelmeden önlemimizi almamız gerekiyor.” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.