DOLAR 32,2383 % 0.17
EURO 34,8641 % 0.05
GRAM ALTIN 2.421,60 % 0,49
ÇEYREK A. 3.959,31 % 0,49
BITCOIN 67.224,82 -3.21
ÜYE PANELİ

SİZLER İÇİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ DÜŞÜNÜYORUZ…ESRA ATEŞOĞLU ANLATIYOR

Son Güncelleme :

27 Eylül 2023 - 12:26

/ 80 views kez okundu.
SİZLER İÇİN HER ŞEYİN EN İYİSİNİ DÜŞÜNÜYORUZ…ESRA ATEŞOĞLU ANLATIYOR

ÖĞRENCİLİK VE MESLEK BAŞLANGICI
MİMARLIK OKUMAYA BAŞLADIĞIMDA AKADEMİK BİR KARİYER YÜRÜTECEĞİMİ DÜŞÜNEREK YOLA ÇIKMIŞTIM. İLK İKİ YOL FİKRİM SABİT OLMAK ÜZERE STAJ DÖNEMLERİMLE FİKRİM OLDUKÇA DEĞİŞTİ VE ŞİMDİ ÖZEL SEKTÖRDE İNŞAAT FİRMASI OLAN BİR MİMARIM. SÜREÇTEN KISACA BASETMEK İSTERİM. VE HİKAYEMİ ANLATMAYI ÇOK SEVDİĞİMİ BELİRTMELİYİM.😊 İLK STAJIMI YAPACAĞIM ZAMAN İNŞAAT NAMINA TANIDIĞIM YA DA BU KONUYLA ALAKALI BANA YARDIMCI OLABİLECEK KİMSE YOKTU. ASLINDA BU DEZAVANTAJ, SONRASINDA CİDDİ BİR AVANTAJA DÖNÜŞTÜ. BUNU FARKETMEM ÇOK ZAMANIMI ALDI AMA BU NİTELİKTE PROJE ÜRETİMİ BÖYLE ZOR SÜREÇLER YAŞANMADAN OLMUYOR KANAATİNDEYİM. KAYSERİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİNDE OKURKEN İSTANBUL DA STAJ YAPMA İSTEĞİM VARDI FAKAT İKİNCİ SINIF OLMANIN, ORADA YAŞAMAMANIN DEZAVANTAJLARI İLE İSTANBULDA BİR STAJ YERİ BULMAM ÇOK UZUN VE ZOR BİR SÜREÇ OLDU. BANA YARDIMCI OLAN HERKESE ARA ARA HALA TEŞEKKÜRLERİMİ BORÇ BİLİRİM. BANA HEM VİZYON OLARAK HEM DE MESLEKİ OLARAK ÇOK ŞEY KATTI. OFİS STAJIMIN SONRA Kİ YILI ŞANTİYE STAJI İÇİN BENZER ŞEYLER TEKRAR OLDU. YİNE SANCILI VE UZUN BİR ARAMA SÜRECİ AMA BU SEFER BİR TIK DAHA ŞANSLIYDIM. ÇÜNKÜ EN ZOR ADIM ATILMIŞTI. BİR REFERANSIM VARDI. DAHA SONRA İSTANBUL HAVALİMANINDA YAPMAYI HAYAL ETTİĞİM STAJIM, YİNE İNSANLARIN BENDEN BIKACAĞI DÜZEYDE DARLAMALAR VE ISRARLAR ÜZERİNE OLDU. OKUL BİTER BİTMEZ GİTTİM. BU SÜREÇTE HAVALİMANINDA, ÖĞRENCİYKEN STAJA ZOR GİRDİĞİM YERDE ÇALIŞMA FIRSATIM OLDU. TÜM YAZIMI BURADA GEÇİRDİKTEN SONRA KAYSERİDE GÖNÜLLÜ OLARAK YİNE BİR İNŞAAT FİRMASINDA STAJYER MİMAR OLARAK ÇALIŞTIM. OKULDA AKADEMİK ÇALIŞMA YAPMAMA YARDIMCI OLAN HOCAM, DESTEKLERİNİ BENDEN ASLA ESİRGEMEDİ. BU SÜREÇLERİDE DENEYİMLEDİM MEZUN OLDUKTAN İKİ HAFTA SONRA, ALTINI ÜÇ KERE ÇİZEREK SÖYLÜYORUM ÇÜNKÜ YİNE YARDIMLARINI VE DESTEKLERİNİ ESİRGEMEYEN HERKES DARLANMAK ÜZERE ARANMAYA BAŞLANMIŞ VE ELLERİNDEN GELENLER YAPILDIKTAN SONRA YİNE HAVALİMANINDA İŞE BAŞLAMIŞTIM. DAHA SONRA PANDEMİ VE ÇÖKÜŞ… İSTİFA EDİP KAYSERİYE DÖNDÜM. BİR SÜRE YİNE USTALIĞINA GÜVENDİĞİM BİR OFİSTE ÇALIŞMA FIRSATI BULMUŞTUM. KOCAELİ DE ACİL OLAN BİR ŞANTİYE İÇİN ÖZEL DAVETLİ ŞEKİLDE ÇAĞRILDIM. 😊 BU ŞANTİYEYİ BEKLENENDEN KISA SÜREDE TAMAMLAMAM HERŞEYİ DEĞİŞTİRDİ VE KENDİ FİRMAMIN İLK ADIMI ATILMIŞ OLDU.

FİRMA KURULUŞU VE GENEL İŞLEYİŞ
FİRMAM 2021 YILI KURULUŞLU OLUP TEK ORTAKLI BİR FİRMADIR. FİRMAMIZ;
OFİS VE DANIŞMANLIKLAR,
MİMARİ PROJE,
UYGULAMA PROJESİ,
3D GÖRSELLEŞTİRME,
PROJE DANIŞMANLIK,
ŞANTİYE DANIŞMANLIK,
ŞANTİYE VE TAAHHÜT,
MÜTAHHİTLİK TAAHHÜT,
UYGULAMA TAKİBİ,
ÇELİK İMALAT VE MONTAJ,
ALANLARINDA HİZMET VERMEKTEDİR.
PROJELERİN TAMAMININ TASLAĞI VE ÖZELLİKLE UYGULAMA PROJESİ TARAFIMIZCA HAZIRLANMAKTA OLUP, DANIŞANIMIZ ADINA VEKÂLETEN TÜM SÜREÇLER TAKİP EDİLİP EN KISA SÜREDE VE UYGULANABİLİR HALDE TESLİM EDİLMEKTEDİR. FİRMAMIZ UYGULAMA KÖKENLİ OLDUĞU VE ŞANTİYE DANIŞMANLIKLARI NEDENİ İLE DAHA PROJELENDİRİLİRKEN PEK ÇOK ŞEYİ ÇÖZÜME KAVUŞTURUP TESLİMİ ÖYLE GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR. GENEL OLARAK PROJESİNİ ÇİZDİĞİMİZ HER İŞİN UYGULAMASI YİNE TARAFIMIZCA KONTROL EDİLMEKTETİR. PROJE ANLAŞMASINA BAĞLI OLARAK MALZEME ALIMLARI EKİP ANLAŞMALARI GİBİ DESTEKLERDE SUNULMAKTADIR.
FİRMA KAPSAMINDA YAPILAN İŞLER
DÜZCE ÇAYBÜKÜ’NDE FABRİKA BİNASI ÇELİK İŞLERİ, GÜMÜŞOVA ÇATI ÇELİK İŞLERİ DAHA SONRA DİLOVASI’NDA YİNE FABRİKA ÇELİK REVİZYONİŞLERİ, ZONGULDAK’TA ÇİM, ÇİT MONTAJI YİNE ZONGULDAK’TA DEPOLAMA ALANI ÇELİK KONSTRÜKSİYON İLE TAMAMLADIĞIMIZ PROJEMİZDİR. KONYA’DA YİNE ÇELİK BİR FABRİKA TAMAMLADIĞIMIZ İŞLER ARASINDADIR. DİLOVASI YÖNETİM BİNASI TASARIM VE UYGULAMASI, GEBZE OFİS TASARIMI VE UYGULAMASI, ŞEKERPINAR DEPO ALANI UYGULAMASI, YİNE DİLOVASI ÇELİK FABRİKA REVİZYONU, OTEL TADİLATI BAŞİSKELE, DEPO BAŞİSKELE AÇIK ALAN TASARIMI İŞLERİNİ TESLİM ETMİŞ OLDUĞUMUZ İŞLERİMİZDİR DEVAM EDEN İŞLERİMİZ BAŞİSKELE APARTMAN PROJESİ, BAŞİSKELE DEPO PROJESİ, DİLOVASI DEPO PROJESİ, DİLOVASI PEYZAJ PROJESİ VE DÜZCE FABRİKA PROJESİ OLMAK ÜZERE HİZMET VERMEKTEYİZ.
PROJE İÇİN DESTEK OLDUĞUMUZ VİLLA PROJELERİDE HİZMETLERİMİZ ARASINDADIR.
AYRICA YİNE KOCAELİNİN EN BÜYÜK SERMAYELİ BİNASININ PROJE DANISMANLIĞI FİRMAMIZCA DEVAM ETMEKTEDİR.

BİOESTER PROJESİ

PROJE KİMYASAL HAMMADDE ÜRETİMİ YAPAN, DÜNYADA SAYILI HAMMADDE ÜRETİMLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN BİR FİRMANIN ŞUBESİ KAPSAMINDA TASARLANMIŞTIR.
FABRİKA BİNALARINDA BİLİNENİN AKSİNE YÖNETİM BİNASINI PERSONEL, YÖNETİCİ VE MİSAFİRLERİ İÇİN KONFORLU VE FİRMA VİZYONUNA UYGUN OLACAK ŞEKİLDE TASARLANMIŞTIR.
PROJE ALANI, DÜZCE GÜMÜŞOVA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE BULUNMAKTADIR. PROJE KUZEYİNDE ANKARA OTOBANI VE GÜNEYİNDE OSB ANAYOLU, DOĞU VE BATISINDA KOMŞU PARSELLER BULUNMAKTADIR. FABRİKA BİNASI MEVCUTTA KOCAELİ’DE İMALATLARINA DEVAM EDEN BİR KİMYA FABRİKASIDIR. FABRİKA ÜRETİM ÜRÜNLERİ DÜNYADA ÇOK AZ SAYIDA FİRMANIN ÜRETEBİLDİĞİ HAMMADDELER VE BAZI ÜRÜNLERİN DOĞRUDAN GELİŞTİRMESİNİ YAPAN GENİŞ ARGE EKİBİ GELİŞİMLERİNİ VE YATIRIMLARINI ÇEŞİTLENDİRMEK AMACI İLE BU ALANI TERCİH ETMİŞTİR. PROJE KAPSAMI ÜRETİM ALANI İÇERİSİNE STRERİL ALAN İHTİYACI MAKİNALI ÜRETİM ALANI BAŞTA OLMAK ÜZERE İKİ YÖNETİCİ ODASI, MÜDÜR ODASI, LABORATUVAR-ARGE, SATIN ALMA, SATIŞ-PAZARLAMA MUHASEBE, TOPLANTI ODALARI, PERSONEL ODALARI ŞEKLİNDEDİR.

PROJE YÖNETİM BİNASI GİRİŞİ, CEPHE HAREKETİ İLE TASARLANMIŞ VE YİNE CEPHE BÜTÜNLÜĞÜ OLACAK ŞEKİLDE GİYDİRİLMİŞTİR. ANA GİRİŞTEN SONRA BİZİ BİR GALERİ BOŞLUĞU VE ARKA PLANINDA DUVARI TASARLANMIŞ, BİR MERDİVEN KARŞILAMAKTADIR. GİRİŞTE MİSAFİRLERİN BEKLEYECEĞİ BİR LOBİ MEVCUT, YİNE PERSONEL İLE DOĞRUDAN GÖRÜŞMEYECEK MİSAFİRLER İLE SATIŞ VE PAZARLAMA GÖRÜŞMELERİ VS İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞ BİR TOPLANTI SALONU VE TEKNİK PERSONELİN YEMEKHANE TEMASI SAĞLANMIŞTIR. ZEMİN KATTAN FABRİKA PERSONELİ İÇİN HARİCİ BİR SERVİS ALANI TASARLANMIŞTIR. BİR ÜST KATTA FABRİKA ALANINA STERİL ALANDAN GEÇEREK ULAŞILABİLECEK BİR SERVİS YOLU VARDIR. YİNE ÜRETİM ALANINI GÖREBİLECEK GENİŞ BİR ARGE ALANI VE ORTAK GENİŞ KAPASİTELİ BİR TOPLANTI SALONU MEVCUTTUR. SATIN ALMA, MUHASEBE VE SATIŞ BİRİMLERİ BU KATTADIR. GALERİ İLE İLİŞKİLİ BİR DİNLENME ALANI PERSONEL İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞTÜR. İKİNCİ KATTA İKİ YÖNETİCİ ODASI TASARALANMIŞ OLUP, YÖNETİCİ ODALARI TERAS İLE İLİŞKİLENDİRİLMİŞTİR. YİNE BU KATTA BİR MÜDÜR ODASI MEVCUTTUR. BU ALAN TÜM PERSONELİN TERAS ERİŞİMİ OLACAK VE GEREKTİĞİNDE CAMLAR AÇILARAK YARI AÇIK YA DA KAPALI BİR FUAYE ALANIDA OLACAK ŞEKİLDE TASARLANMIŞTIR. ÜRETİM ALANI İÇERİSİNDE LABORATUVAR İLE İLİŞKİLİ BİR STERİL ALAN TASARLANMIŞTIR. ÜRETİM ALANI, MAKİNA VE ÇALIŞMA HATLARINA UYGUN ŞEKİLDE TASARLANMIŞTIR. YAPI ARSA ÇEVRESİNE YEŞİL BİR BANT VE AĞAÇLANDIRMA İLE DİZAYN EDİLMİŞ, SULAMASI GRİ SU YÖNTEMİNE BAĞLANMIŞTIR. ELEKTRİK VERİMLİLİĞİ İÇİN ÇATIDA GÜNEŞ PANELLERİ BULUNMAKTADIR. YANGIN SİTEMİNE GELEN SU, YİNE GRİ SU İLE TEMİN EDİLMİŞ, DOĞAYA UYUMLU HALE GETİRİLMİŞTİR.

YORUM ALANI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.